A nők részvétele a 2014-es magyarországi parlamenti választásokon

A CEU, az EBESZ, az ODIHR és a Friedrich Ebert Alapítvány szervezésében 2013. november 15-én került sor a fenti című konferenciára. A megnyitó beszédet tartott többek között Karin Olofsdotter, Svédország magyarországi nagykövete.

4“Nemzetközi normák, jó gyakorlatok és stratégiák a nők politikai részvételének növelésére – panelben résztvevők: Alja van Heel, gender szakreferens, EBESZ-ODIHR, dr. Andrea Peto, CEU Társadalmi nemek tudománya tanszékének docense, dr. Várnagy Réka, Corvinus, egyetemi tanár társaságában.

1
Elisabeth Björnsdotter Rahm, svéd parlamenti képviselő (Mérsékelt Párt)

2
Jacques Monasch, holland parlamenti képviselő (Munkáspárt)

5
A politikai pártok szerepe a nők politikai részvételének elősegítésében az elkövetkező választásokon- politikusi panelben résztvevők: Szél Bernadett, (LMP) Szelényi Zsuzsa (E14-PM)

6
Politikusi panelben: Rónaszékiné Keresztes Mónika (Fidesz), és Gurmai Zita (MSZP)

7
A civil társadalom szerepe a nők politikai részvételének ügyében – panelben résztvevők: Kováts Eszter (FES), Marcela Adamusová (Fórum 50% Prága), Juhász Borbála, Magyar Női Érdekérvényesítő Szövetség, Alföldi Andrea, Magyar Nők Szövetsége
társaságában.

9Tove Skarstein, Norvégia magyarországi nagykövetének szavaival zárult a konferencia.

A bejegyzés kategóriája: Galériák, Képek
Kiemelt szavak: , , , .