“Az én testem, az én döntésem!” – abortusz törvény elleni fellépés támogatása

Tüntetés a biztonságos abortuszhoz való hozzáférés világnapján /// Demonstration on International Safe Abortion Day – English below!

A kormány évek óta nyirbálja alattomos módon a nők reprodukciós jogait:

❌ 2012 óta betiltották a műtétnél sokkal kíméletesebb abortusztabletta forgalmazását;
❌ a műtét előtt előírt kötelező konzultációkon – amire egyre nehezebb időben időpontot kapni a családvédelmi szolgálattól – rendszeresen megszégyenítik és megpróbálják lebeszélni a terhességmegszakításra váró nőket;
❌ a műtét során a méhszáj tágítását gyógyszer helyett fájdalmas módon, mechanikai eszközökkel végzik;
❌ és mindeközben folyamatos az abortusz- és nőellenes hangulatkeltés – gondoljunk csak a két évvel ezelőtt, részben magyar kezdeményezésre felállított abortuszellenes koalícióra vagy a köztársasági elnök abortuszellenes kommunikációjára.

Idén szeptemberben Dúró Dóra kívánságára Pintér Sándor belügyminiszter társadalmi egyeztetés nélkül módosította az abortusz-szabályozást: szeptember 15-től csak a magzati szívhang meghallgatásáról kiállított igazolással végezhető abortusz.

Bár a kormány magát “életvédőnek” hazudja, ezekkel a lépésekkel valójában egyetlen életet sem védenek meg: a lopakodó szigor valódi célja a nők megalázása és a nők élete felett gyakorolt kontroll.

Ha a céljuk tényleg az abortuszok számának csökkentése lenne, akkor

✅ méltó és biztonságos életkörülményeket biztosítanának a gyereket vállaló nőknek,
✅ mindenki számára hozzáférhetővé tennék a fogamzásgátlást,
✅ és a szexuális felvilágosítással foglalkozó civilek ellehetetlenítése helyett minden fiatal számára biztosítanák a korszerű szexuális nevelést.

Csatlakozó szervezetek:
aHang
Amnesty International Magyarország
Budapest Pride
Egyenlítő Alapítvány
EMMA Egyesület
Jól-Lét Alapítvány
Labrisz Leszbikus Egyesület
Magyar Nők Szövetsége/Association of Hungarian Women
NANE Egyesület
NEM! – Nők Egymásért Mozgalom
Magyar Női Érdekérvényesítő Szövetség (Hungarian Women’s Lobby)