Kiállunk Beer Miklós váci püspök mellett

A Magyar Nők Szövetsége sajnálattal és megdöbbenéssel tapasztalja, hogy hazánkban a keresztény nemzeti oldalról egyre nagyobb mértékben megsértik az egyházi vezetőket emberi méltóságukban és hívő nézeteikben.

Beer Miklós váci püspök először tavasszal állt ki nyilvánosan – Ferenc pápa hasonló nézetei nyomán – a menekültek támogatása mellett. Menekült ügyben azt mondta: „Mi, emberek, mindannyian az Úristen gyermekei vagyunk. Keresztények, zsidók, reformátusok, muszlimok. Jézus erre az alapvetésre tanított minket. És arra, hogy aki éhezik, annak enni adjunk, aki menedéket kér, azt befogadjuk. Az Úr Jézus szavait nem lehet többféleképpen értelmezni…. Amiből pedig az következik, hogy nem azonosíthatom a terrorizmust a muszlimokkal.” (Forrás: 24.hu)

A Magyar Nők Szövetsége támogatja a váci püspök elképzelését, hogy nős férfiak is felszentelésre kerüljenek a katolikus egyházban.

BeerMVFotoThalerTamas