“Az életed fogja meghatározni” – Meghívó 2016.10.22.

A Magyar Nők Szövetsége és a Babagenetika Egyesület közös kampányt indított a fejlődési rendellenességek államilag finanszírozott korai szűréséért!

Kérjük, hogy minden magzati szűrővizsgálat, amely arra irányul, hogy a lehető legnagyobb biztonsággal, magzati korban, minél korábban kiszűrje a fejlődési rendellenességeket, legyen mindenki számára alanyi jogon elérhető és állami finanszírozású.
Erre petíciót írtunk ki.

E kampány keretében valósul meg a 2016. október 22-én (szombat) az itt leírt workshop szakmai tanácsadók és szülők, civil szervezetek részvételével.

Helyszín: 1062 Budapest, Andrássy út 124.

Időpont: 2016. október 22. (szombat) 10.00-15.00

Programterv:

10.00 Köszöntő – Alföldi Andrea, Sevcsik M. Anna
10.10 Megnyitó – Czeizel Barbara (Budapesti Fejlesztő Központ, intézményvezetője)

10.30 dr. Gyarmati Andrea, gyermekorvos – A magzati szűrűvizsgálatok jelentősége

10.50 dr. Fülöp Viktor, szülész-nőgyógyász, klinikai genetikus szakorvos – A szűrési és diagnosztikus lehetőségek, azok sajátosságai, előnyei és hátrányai

11.15 dr. Pethő Boglárka, szülész,Semmelweis Egyetem II.sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika orvosa – A terhesgondozást végző szakemberek szerepe a genetikai szűrűvizsgálatokról szóló tájékoztatásban

11.45 Máténé Papp Marianna, védőnő – Korai magzati szűrűvizsgálatokban hogyan segíthet a védőnő?

12.15- 13.00 Szendvics ebéd

13.00- 15.00 Workshop – beszélgetés érintett szülők, civil szervezetek részvételével.

A programváltozás jogát fenntartjuk.

A programra tisztelettel várunk minden érdeklődőt.

A rendezvény sajtó nyilvános.

A RÉSZVÉTEL INGYENES, de ELŐZETES REGISZTRÁCIÓHOZ kötött:
Email: programszervezes@nokszovetsege.hu, vagy az info@babagenetika

A regisztráció érdeklődők elfogadják és elismerik, hogy a programról fotódokumentáció készül, a fotók teljeskörű felhasználási joga a Magyar Nők Szövetségét és a Babagenetika Egyesületet illeti.
További információ: info@babagenetika.hu, info@nokszovetsege.hu

FB: https://www.facebook.com/events/1691349871187360/