MTI Közlemény

A Magyar Nők Szövetségének közleménye a MEOSZ HEINE-MEDIN által 2013.03.04-én tartott demonstrációra reflektálva.

MTI KÖZLEMÉNY

2013. március 4.

A Magyar Nők Szövetsége a 2013. március 4-8 közötti nőkonferenciára minden érdeklődő civil szervezetet meghívott és várt, így a MEOSZ HEINE-MEDIN szekcióját is.

A MEOSZ HEINE-MEDIN szekció is jelentkezett a nőkonferenciára, így azt is közöltük, hogy a Magyar Nők Szövetségének épülete sajnálatosan nem akadálymentes, írásban felajánlottuk a székházba való bejutás segítségét.

A Magyar Nők Szövetsége 24 éve tartja képzéseit, oktatásait, és konferenciáit az Andrássy úti székházban, ezért érthetetlen, hogy miért pont most és eddig miért nem volt tiltakozás ez ellen. Közhasznú civil szervezetként az elmúlt 10 évben semmilyen állami támogatásban nem részesült a szervezet, csupán tagjainak tagdíjából és adományokból tartja fent az irodáját és szervezetét.

A Magyar Nők Szövetsége a MEOSZ HEINE-MEDIN szekció figyelemfelkeltő akcióját támogatja és reméli akciójukkal más civil rendezvényeket is meglátogatnak a jövőben.

A Magyar Nők Szövetsége továbbra is partnernek és szövetségesnek tekint minden fogyatékossággal élő nőt.