Lilla Villa Játék

A Magyar Nők Szövetsége Lilla Villa játékot hirdet meg minden kedves érdeklődő számára!

Kedves Olvasók!

A Magyar Nők Szövetségének székhelye az egykori Bulyovszky villában található, az Andrássy út 124. szám alatt. A nemzetközi hírnévnek örvendett színésznő tiszteletére most egy Lilla Villa játékkal kedveskedünk Önoknek!

A feladat az alább található kérdések megválaszolása! Aki mind a 11 kérdésre helyesen válaszol, valamint több hibátlan megfejtés beérkezése esetén őt sorsoljuk ki, akkor jutalmul egy ingyenes MNSZ NYELVKURZUSsal ajándékozzuk meg!

A szerencsés nyertes angol, német, francia, héber és orosz nyelvkurzus közül választhat egyet, mely 5 hetes, heti kétszer 2 óra nyelvoktatást jelent. A kurzusok székházunkban, kezdő és haladó szinten indulnak.

A játékban minden érdeklődő részt vehet!

A válaszokat kérjük név, telefonszám és e-mail cím feltüntetésével az info@nokszovetsege.hu e-mail címre elküldeni. Tárgy: Lilla Villa Játék.

Beküldési határidő: 2013. február 15. péntek

Sok sikert kívánunk Mindenkinek!

A Lilla Villa Játék 11 kérdése:

• Ki volt a megrendelője az Andrássy út 124. szám alatti villának?
  • Mikor kezdték el a villa építését?
  • Mi volt Bulyovszkyné leánykori neve?
  • Ki volt a Rippl-Rónai utca előző névadója?
  • Mikor alakult a Magyar Nők Szövetsége?
  • Ki volt a Magyar Nők Országos Tanácsának utolsó elnöke?
  • Mi volt a neve az ország legnagyobb példányszámú női újságának 1989-ig?
  • Ki volt a Magyar Nők Demokratikus Szövetségének első elnöke 1945-ben?
  • Ki volt a hazai modern keresztény feminizmus fiatalon elhunyt képviselője? (MNSZ I.emeletti emléktermét róla neveztük el.)
  • Ki írta a “Nő a történelem sodrában” című könyvet, mely a magyar szociáldemokrata nőmozgalom történetét is leírja?
  • Hány alkalommal vett részt eddig az MNSZ a Civilek éjszakája programban?